تبلیغات
نَفسُ المُطمَئِنَّة - ذکر های آرامش دهنده

نَفسُ المُطمَئِنَّة

آشنایی با معارف حسینی و ولایی

 همه ی ما دوست داریم که آرامش داشته باشیم. چون واقعا آرامش به ما کمک می کنه، یه زندگی راحت داشته باشیم. از این رو ذکر هایی از امام صادق(ع) بیان شده، که برای یعضی از ناراحتی ها هست، که یکی یکی اونها رو براتون بازگو می کنم.
1-ترس
یکی از عواملی که موجب سلب آرامش میشود، ترس است. امام صادق(ع) می فرمایند:«درشگفتم از کسی که می ترسد و نمی گوید که حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ(خدا برای ما کافی است، که او بهترین حامی ماست)»

2-غم و اندوه
یکی دیگر از عوامل سلب آرامش است. امام می فرماید:«در شگفتم از کسی که غم و اندوه دارد و نمی گوید: لا إِلهَ‏ إِلَّا أَنْتَ‏ سُبْحانَکَ‏ إِنِّی‏ کُنْتُ‏ مِنَ‏ الظَّالِمِینَ‏ (خداوندا! هیچ معبودی جز تو نیست، پاک و منزّهی تو! این منم که از ستمکارانم)»

3-وقتی که دیگران برای شما نقشه کشیده باشند
ممکن است که دیگران برای شما نقشه بکشند، یا حق شما را بخورند و شما از آن ترس داشته باشید. در این باره امام صادق (ع) می فرمایند:«در شگفتم از کسی که برایش نقشه کشیده باشند و او ترسیده باشد و نگوید: أُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبادِ (من کار خود را به خدا سپاردم، که او بر بندگانش بیناست) »

4-حسرت مال دنیا
بدون شک کسانی هستند که حسرت مال دنیا دارند و این مورد آرذامش را ازشان می گیرد. پس امام صادق(ع) می فرماید:«در شگفتم از کسی که مال دنیا را می خواهد و نمی گوید:ما شاءَ اللَّهُ لا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ‏  (هیچ نیروی جز از ناحیه خدا نیست)»

امیدوارم با ذکر این اذکار آرامش به خانه های دلتان باز گردد.


نوشته شده در جمعه 9 مرداد 1394 ساعت 02:14 ب.ظ توسط admin . نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]